• معرفی

طبق آخرین دستورالعمل های استخدامی کشورهای اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریکا ، ژاپن و دیگر کشورهای توسعه یافته شرق و جنوب شرق آسیا آموزشهای تخصصی کوتاه مدت (short-term courses) بسیار مقدم تر از آموزشهای بلند مدت آکادمیک در مراحل استخدامی مراکز دولتی و غیردولتی مورد توجه قرار میگیرند.

یکی از وظایف مهم کالج بین المللی اندیشه سبز احسان ایجاد و توسعه فعالیت های کارآفرینی و اشتغالزایی و همچنین توانمندسازی اقشار مختلف جامعه و رفع مشکلات و درخواست های سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور می باشد. با عنایت به محدودیت ظرفیت های موجود در سیستم رسمی آموزشی،ایجاد و توسعه جریان های متنوع آموزش های عمومی و تخصصی در دانشگاه ها امری ضروری است .

با عنایت به این امر،مرکز آموزش های کوتاه مدت و ارتباط با کارآفرینی کالج بین المللی اندیشه سبز احسان با هدف ارتقا و آگاهی دانشجویان ، فارغ التحصیلان و مدیران کشور و توسعه کیفی مهارت های مدیریتی راه اندازی شده است .

  • چشم انداز

ایجاد بسترهای مناسب شغلی ، کارآفرینی و پیشتاز در تربیت و آگاهی بخشی هر چه بیشتر دانش مدیریت در کشور،متناسب با نیازهای جامعه و دستیابی به جایگاه برترین مرکز آموزش های حرفه ای و کاربردی مدیریت در کشور

-ماموریت

ارزش آفرینی در عرصه های ملی و بین المللی از طریق تربیت مدیران و کارشناسان حرفه ایی و بروزرسانی دانش و مهارت های مدیریتی آنان
-اهداف

بازآموزی و آموزش تکمیلی برای دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
آموزش تک درس برای متقاضیان
آموزش بر اساس درخواست نیاز و تقاضای جامعه
آموزش براساس روندهای جدید موضوعات آموزشی بصورت تخصصی و کاربردی مورد نیا بازار کار و صنعت
آموزش ضمن خدمت کارکنان سازمان های دولتی و غیر دولتی
آموزش دوره های تخصصی و تطبیقی با کارکردهای حرفه ایی

  • راهبردها

عدم موازی کاری با آموزش های رسمی: دوره های آموزش آزاد،دوره های غیررسمی است که به صورت تخصصی و کاربردی اجرا می شود و برنامه های این دوره منطبق با آموزش های رسمی نمی باشد.
برگزاری حضوری و نیمه حضوری: دوره آموزش های آزاد این مرکز هم به صورت حضوری و هم نیمه حضوری قابل اجرا می باشد.
کاربردی و حرفه ای بودن دوره ها:دوره های برگزار شده توسط مرکز آموزش های حرفه ای ،به صورت کاملا کاربردی بوده،به طوری که امکان استفاده هر چه بیشتر از مطالب آموزشی جهت حل مسایل واقعی و چالش های مدیریتی مواجه شده در محیط های کاری توسط شرکت کنندگان فراهم می گردد.

فراهم بودن امکان برگزاری دوره ها در محل سازمان ها : از جمله فعالیت های این مرکز می توان به برگزاری دوره های تخصصی کاربردی در محل سازمان ها و ادارت خصوصی و دولتی مثل با نک ها، صنایع خودروسازی و شهرداری اشاره کرد.

اعطای گواهی شرکت در دوره ها: در پایان هر دوره به شرکت کنندگان در دوره های آموزشی و سمینارهای تخصصی برگزار شده توسط مرکز،گواهی معتبر شرکت در دوره های آموزشی از سوی کالج و دیگر دانشگاههای طرف قرارداد اعطا می گردد.
استفاده از شیوه های مدرن آموزشی : به منظور کاربردی بودن دوره ها سعی شده است از روش ها و ابرازهای نوین آموزشی همچون نرم افزارهای بازی سازی ، شبیه سازی، مطالعات موردی وحداکثر تلاش لازم صورت خواهد گرفت تا دوره ها منطبق با نیازها و شرایط اقتضایی هر یک از سازمان های دولتی و خصوصی به صورت کاملا انعطاف پذیر برگزار شود.
تعامل موثر با سایر موسسات آموزشی: مرکز آموزش های حرفه ای دانشکده مدیریت به عنوان هاب و سکوی آموزشی برتر در حوزه مدیریت و نیز در راستای بهره گیری از حداکثر ظرفیت و توانمندیهای سایر موسسات آموزشی کشور امکان مشارکت و همکاری موثر در برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی جدید را دارد. به عنوان مثال می توان به همکاری با سازمان ها جهت برگزاری همایش های تخصصی بین الملی مانند همکاری در برگزاری دومین مجمع جهانی مدیریت و مجمع جهانی تبلیغات،انعقاد قراردادهای تخصصی با سازمان ها و موسسات،همکاری با موسسات آموزشی در زمینه اجرای دوره های تخصصی و برگزاری دوره های MBA و DBA را می توان در زمره فعالیت های انجام گرفته و پیش روی این مرکز آموزشی برشمرد.
-فرآیند پذیرش در دوره های آموزشی مرکز آموزش های حرفه ای مدیریت