دوره های IELTS

در راستای توسعه فعالیت های علمی، آموزشی و همچنین تمرکززدایی از مرکز کشور، کالج بین المللی اندیشه سبز ضمن برگزاری دوره های تخصصی IELTS، آزمون های شبیه سازی شده (MOCK) را نیز در مراکز خود برگزار می نمایند تا ضمن افزایش احتمال قبولی متقاضیان از هرگونه تحمیل هزینه های اضافی بر دوش ایشان جلوگیری نماید.

حال بپردازیم به توضیح این دوره:

آیلتس(IELTS) برگرفته شده از خلاصه جمله International English Language Testing System می باشد که به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است و یکی از مهم ترین و معتبرترین آزمونهای جهان است که در سراسر جهان برگزار می شود.آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در مقابل آزمون آمریکایی TOFEL قرار می گیرد.این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان شورای فرهنگی بریتانیا (British Counsil) برگزار می گردد.

نمره بندی این آزمون از 0 تا 9 می باشد که نمره قبولی برای آزمون وجود ندارد، اما به طور معمول سطح 5 نمره متوسط و 6 به بالا خوب تلقی می گردد.کل آزمون  دارای دوگونه دانشگاهی (Academic) و آموزش عمومی (General traing) می باشد که در هر دو نوع 4 مهارت Listening و Speaking و Reading و Writing مورد سنجش قرار گرفته و میانگین این 4 مهارت نمره نهایی متقاضی می باشد.

بخش های مختلف آزمون:

Listening: زمان این مرحله 30دقیقه و تعداد سوالات آن چهل سوال در 4 بخش، 2بخش موضوعات اجتماعی و 2 بخش موضوعات دانشگاهی می باشد.

Reading: زمان این مرحله 60 دقیقه و تعداد سوالات آن 40 سوال می باشد.

Writing: زمان این مرحله 60 دقیقه است که شامل دو موضوع انشاء  Task1 و Task2 می باشد.

Speaking: زمان این مرحله 11 تا 14 دقیقه می باشد.

 

سطح آیلتس مورد نیاز پذیرش برخی دانشگاه ها :

آکسفورد با نمره 7

کمبریج با نمره 7/5

لیورپول با نمره 6

بیرمنگام با نمره 6/5

اسکس با نمره 5/5

اکستر با نمره 7

 

 

شما هم می توانید در این لحظه با پر کردن فرم ثبتنام یا مراجعه حضوری به کالج و یا تماس تلفنی با ما از خدمات مشاوره رایگان و سپس نامنویسی در این دوره اقدام نمایید.